Curling pro veřejnost.

Chcete si s partou přátel protáhnout tělo, naučit se nový sport a pobavit se? Tak si vyberte z naší nabídky. Můžete si zarezervovat dráhy a přijít si jen tak zahrát. Nebo přihlásit do kurzu pro začátečníky sebe a své děti. Anebo si jednou měsíčně zasoutěžit na turnaji pro veřejnost. A věděli jste, že curling je také skvělý dárek?

Často kladené dotazy.

S sebou si vezměte pohodlné a teplé sportovní oblečení, teplé ponožky a sportovní obuv s čistou podrážkou. Ta je opravdu důležitá. Bez ní vás na led bohužel nepustíme (led musí zůstat čistý). K dispozici jsou šatny, kde se můžete převléct.

Přímo před halou máme dostatek parkovacích míst.

Ano, curling je zimní sport a hraje se na ledě. Dráhy chladíme a kolem nich jsou zhruba 4 °C. Proto se teple oblečte. K dispozici jsou ale vyhřívané šatny, kde budete v teple.

Na ledě, který je speciálně upravený takzvaným pebblováním. Nanáší se na něj krupička destilované vody, po které kameny lépe kloužou.

Úplně kdokoliv od 7 let. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti, ani být tělem a duší sportovci. Curling zvládne opravdu každý.

Curling se vyslovuje jako [kerling]. Hráčům se říká curleři [kerleři]. To je jediná správná výslovnost.

Hráči se na pozicích během zápasu střídají. Tedy odhazují i metou. Skip (vedoucí týmu) je vždy jen jeden, ale i ten během každého kola odhazuje.

Zápas se skládá z několika kol (endů). End trvá zhruba 15 minut a končí, když oba týmy odhodí celou sadu svých kamenů. Pak začíná další end. Hraje se tak dlouho, dokud neskončí časový limit hry nebo stanovený počet endů.

Ne. Profesionální hráči mají speciální curlingovou obuv s jednou kluznou podrážkou. Vy můžete hrát v běžných teniskách s čistou podrážkou. Takzvaný slajd vám půjčíme.

V České republice je přibližně 660 registrovaných hráčů curlingu. Přidáte se?

Kámen je vyrobený ze žuly a váží necelých 20 kilogramů. Kameny si nosit nemusíte. Vlastní je vždy hala, nikoliv hráči.

Curlingová dráha měří na délku standardně 44,5 metrů.

Přibližně 1 500 metrů za každý zápas.

Metením ji prodlužujete a narovnáváte. Kámen totiž často a rád zatáčí. Koštětem tedy pomáháte přesnosti. Zajímavost je, že výkonnostní metaři dokáží prodloužit dráhu kamene průměrně o 1,5 metru.

Máte dotaz? Ozvěte se nám.

ico-phone-xl

zavolejte

ico-email-xl

napište

Darujte curling pod stromeček!

Vánoce se blíží a Vy přemýšlíte nad dokonalým dárkem? Darujte svým blízkým zážitek! Curling je netradiční sport, který si můžete společně zahrát přímo v Brně. A potěší každého, od dětí až po prarodiče.